Monyo Brewery
Hungarian Terroir VILLÁNY Spontan SYRAH 2017

Hungarian Terroir VILLÁNY Spontan SYRAH 2017

Monyo Brewery
Hungarian Terroir VILLÁNY Spontan SYRAH 2017

Spontaneously Fermented Barrel Aged Grape Ale

0,375 l

7.99 EUR / 0,375 l

Dostupnosť:

Dostupné

Štát

Maďarsko

Typ piva

Ale,Barrel Aged,Spontan

ABV (Alkohol)

8,1%

Objem

0,375 l

IBU (Horkosť)

88

Plato (Balling)

18,1

Popis

Prvý člen našej série maďarských Terroirov bol realizovaný v spolupráci s Vinárstvom Heumann vo Villány. Sladové základné pivo, bolo naočkované pomocou výliskov Syrah, vďaka čomu bolo kvasenie zverené mikroorganizmom zo šupky hrozna. Vykvasené pivo sa nalialo do Barrique sudov od Syrah, kde pivo stálo asi rok.

Vo vôni výsledného diela dominujú kvetinové tóny, zatiaľ čo v chuti dominuje víno a intenzívne ovocné arómy. Mierne sladký dúšok nakoniec vyvrcholí suchým, mierne kyslým záverom. Komplexné vyvážené ale ľahko pochopiteľné. Aj pre fanúšikov vína.

Pivovar MONYO:
Spoločnosť MONYO Brewing Co. bola založená v roku 2014 v srdci mesta Kőbánya(Budapešť, X. obvod) s cieľom urobiť revolúciu v maďarskom remeselnom pivovarníctve. S najmodernejším vybavením, ktoré dbá na hygienu pivovaru, sú jeho pivá vyrobené iba z tých najlepších surovín. MONYO Brewing Co. je v súčasnosti najdynamickejšie sa rozvíjajúcim pivovarom v Maďarsku, ktorý získal ocenenie Pivovar roka, ako aj množstvo ocenení zo zahraničia. Ich pivá zahŕňajú tradičné druhy rovnako ako experimentálne kúsky „novej vlny“. Ich vlajkovou loďou je Flying Rabbit IPA.
 

KOŠÍK

K ZAPLATENIU

Hodnota objednávky

0