Monyo Brewery
Hungarian Terroir VILLÁNY Spontan MERLOT 2018

Hungarian Terroir VILLÁNY Spontan MERLOT 2018

Monyo Brewery
Hungarian Terroir VILLÁNY Spontan MERLOT 2018

Spontaneously Fermented Barrel Aged Grape Ale

0,375 l

6.99 EUR / 0,375 l

Dostupnosť:

Dostupné

Štát

Maďarsko

Typ piva

Ale,Barrel Aged,Spontan

ABV (Alkohol)

8,3%

Objem

0,375 l

Plato (Balling)

18

Popis

Najnovší Hungarian Terroir dorazil. Tentokrát sme opäť navštívili vinársku oblasť Villány a vytvorili sme Spontan Merlot 2018. Pivo opäť fermentovalo spontánne s mikroorganizmami nachádzajúcimi sa v šupkách hrozna Merlot a fermentácia dokonca prebiehala vo vínnych sudoch. Po fermentácii pivo odpočívalo v sudoch ďalšie 2 roky a výsledkom bolo super vzrušujúce Wild Ale.

Po naplnení  pohára získame bronzovo zafarbený, mierne suchý a kyslastý nápoj, ktorého aróme a chuti dominujú ovocné tóny s trochou dreva v pozadí. Možno doteraz najvyváženejšia položka v sérii.

Pivovar MONYO:
Spoločnosť MONYO Brewing Co. bola založená v roku 2014 v srdci mesta Kőbánya(Budapešť, X. obvod) s cieľom urobiť revolúciu v maďarskom remeselnom pivovarníctve. S najmodernejším vybavením, ktoré dbá na hygienu pivovaru, sú jeho pivá vyrobené iba z tých najlepších surovín. MONYO Brewing Co. je v súčasnosti najdynamickejšie sa rozvíjajúcim pivovarom v Maďarsku, ktorý získal ocenenie Pivovar roka, ako aj množstvo ocenení zo zahraničia. Ich pivá zahŕňajú tradičné druhy rovnako ako experimentálne kúsky „novej vlny“. Ich vlajkovou loďou je Flying Rabbit IPA.
 

KOŠÍK

K ZAPLATENIU

Hodnota objednávky

0