Monyo Brewery
Hungarian Terroir EGER BLUE FRANKISH R.I.S. 2019

Hungarian Terroir EGER BLUE FRANKISH R.I.S. 2019

Monyo Brewery
Hungarian Terroir EGER BLUE FRANKISH R.I.S. 2019

Spontaneously Fermented Barrel Aged R.I.S.

0,375 l

7.45 EUR / 0,375 l

Dostupnosť:

Dostupné

Štát

Maďarsko

Typ piva

Russian Imperial Stout,Barrel Aged,Spontan

ABV (Alkohol)

10,2%

Objem

0,375 l

Plato (Balling)

22

Popis

Sériu Hungarian Terroir sme rozšírili o novú vinársku oblasť! Tentokrát sme navštívili Eger, vinárstvo Böjt, kde pre nás Gergő Böjt vyčlenil pre tento projekt dva rady hrozna  frankovky modrej.

Šupky z bobúľ frankovky modrej a vylisovaný mušt sa vložil do našej fermentačnej nádrže a potom sa fermentovali spolu so silným stoutom. Zrelé ovocné arómy frankovky modrej dokonale ladia s tónmi silného sladu. Účinok vína bol ešte umocnený latami dubových sudov, ktoré sme vložili do fermentačných nádrži. Pivo teda potom dozrievalo v nádrži 3 mesiace a potom vo fľašiach ďalších 9 mesiacov, kým dosiahlo svoju súčasnú podobu.

Nad pohárom vonia rumom, čokoládou, cappuccinom, slivkami, marcipánom a veľkou fľašou čučoriedkového džemu. Dúšok červeného vína, tmavej čokolády, sušených sliviek spárovaný s troškou ostružiny a príchuťou praženej kávy. V dochuti je cítiť sudové, drevité a vanilkové tóny. Myslíme si, že je to mimoriadne zložitá položka, ktorá stojí za to tráviť s ňou celý večer.

Pivovar MONYO:
Spoločnosť MONYO Brewing Co. bola založená v roku 2014 v srdci mesta Kőbánya(Budapešť, X. obvod) s cieľom urobiť revolúciu v maďarskom remeselnom pivovarníctve. S najmodernejším vybavením, ktoré dbá na hygienu pivovaru, sú jeho pivá vyrobené iba z tých najlepších surovín. MONYO Brewing Co. je v súčasnosti najdynamickejšie sa rozvíjajúcim pivovarom v Maďarsku, ktorý získal ocenenie Pivovar roka, ako aj množstvo ocenení zo zahraničia. Ich pivá zahŕňajú tradičné druhy rovnako ako experimentálne kúsky „novej vlny“. Ich vlajkovou loďou je Flying Rabbit IPA.
 

KOŠÍK

K ZAPLATENIU

Hodnota objednávky

0