1. Never Before

Reketye Brewery
1. Never Before

Port Ruby Barrel Aged Double Imperial Stout on Raspberry 18%

0,375 l

15.29 EUR

Dostupnosť:

Dostupné

Štát

Maďarsko

Typ piva

Stout,Imperial,Barrel Aged

ABV (Alkohol)

18%

Objem

0,375 l

Popis

Príbeh sa začal tým, že sme navarili Stout. Chceli sme dosiahnuť vysoký stupeň alkoholu, ale nie zmrazením (Icebock) alebo použitím šampanského / vínneho droždia (Barley Wine), preto sme vyvinuli špeciálne kvasinky tolerujúce vysoký obsah alkoholu. 
Počas kvasenia sme ochutnali pivo a línia červeného bobuľového likéru bola taká charakteristická, že sa chuť čoraz viac spájala s portskými vínami.
Tu sme sa nezastavili, začali sme hľadať dokonalé sudy pre projekt, ktorý bol čoraz náročnejší. Nájsť správneho partnera nebolo ľahké, pretože na európskom trhu sa nedali nájsť sudy, ktoré by nám vyhovovali. Chceli sme čerstvo stočené sudy. Zohnali sme a priamo z Porta. Zvláštnosťou prvého kúsku v sérii je, že keď sa dostal do suda, bol položený na sto kíl čerstvých malín. Každý, kto už pil raz skutočné portské, nikdy nezabudne na jeho chuť. Keďže sa nám podarilo kúpiť tie správne sudy, dosiahli sme s pivom výsledok, ktorý presahuje naše predstavy. Prevláda v ňom silná ovocnosť a kyseliny charakteristické pre Ruby Portské vína a charakteristickú chuť dubových sudov. Oplatilo sa investovať čas, cestovania, množstvo kalkulácií, spoločné premýšlania a starostlivosť o sudy. Vysoký obsah alkoholu v pive dokonale zodpovedá atmosfére Porta. Je to Limited projekt, ktorý je iba raz:  tu a teraz, a ešte viac kladov mu dáva zásadne takmer neopakovateľnosť piva. Je toho málo, ale je to už len tak. Pre zberateľov, priaznivcov portského vína a tých, ktorí milujú privilegovaný zážitok, keď sa do ich vlastníctva dostane skutočne vzácne pivo.

Pivovar REKETYE:
Varenie piva je súčasťou nášho života od roku 2014. Uplynulé obdobie charakterizuje neustály vývoj a vzdelávanie. Výsledok investovanej práce bol, že sme boli prvými, ktorí sa v Maďarsku objavili s plechovkovými pivami, ktoré si všimol maďarský aj medzinárodný trh. Reketye Brewing Co. je rodinný pivovar. Za každým našim pivom sa skrýva príbeh. Tieto texty ukazujú niečo z nás: malé detaily, udalosti, ktoré určujú, aký sme dnes ľudia a aké pivo vyrábame. Tieto príbehy si môžete prečítať aj na našom webe. Zobrazujeme ich prostredníctvom vlastnej grafiky.


 

KOŠÍK

K ZAPLATENIU

Hodnota objednávky

0